რომანოვების სასახლისა და ლიკანის ისტორიული კომპლექსის რეაბილიტაცია-რესტავრაციის პროექტის პრეზენტაცია | Property Georgia
რომანოვების სასახლისა და ლიკანის ისტორიული კომპლექსის რეაბილიტაცია-რესტავრაციის პროექტის პრეზენტაცია
დღეს, 12 ოქტომბერს, 13:00 საათზე, ლიკანის ისტორიული კომპლექსის ტერიტორიაზერომანოვების სასახლისა და ლიკანის ისტორიული კომპლექსის რეაბილიტაცია-რესტავრაციის პროექტისპრეზენტაცია გაიმართება.
პროექტირების ამოცანები: რომანოვების სასახლის რესტავრაცია/მუზეოგრაფია; ორანჟერეის აღდგენა/რეაბილიტაცია; ისტორიული პარკის კეთილმოწყობა/დენდროლოგიის გეგმის შემუშავება; სასტუმრო-საკონფერენციო ბლოკის დაპროექტება; საფეხმავლო ხიდისა და ვიზიტორთა ცენტრის მოწყობა.
პროექტის მიზანია: ლიკანის ისტორიული კომპლექსის ტერიტორიაზე ფართომასშტაბიანი ტურისტული ლოკაციის შექმნა. პირველად თავისი არსებობის ისტორიის მანძილზე, რომანოვების სასახლე და ლიკანის კომპლექსი საქართველოს ტურისტული ინფრასტრუქტურის შემადგენელი ნაწილი გახდება და დამთვალიერებლებს მისი სრული მონახულების, ტერიტორიაზე არსებული შენობა-ნაგებობებითა და პარკით სარგებლობის საშუალება ექნებათ.

Today, on october 12, at 13:00, presentation of the "Rehabilitation and Restoration Project of Romanov Palace and Likani Historical Complex" will be held on the territory of Likani Historical Complex.
Project tasks: Restoration / Museumography of Romanov Palace; Restoration / rehabilitation of the orangerie; Improvement of the historical park / Dendrology plan; Designing a hotel-conference block; Arrangement of pedestrian bridge and visitor center.
The goal of the project is to create large-scale tourist location on the territory of the Likani historical complex. For the first time in its existence, the Palace of Romanovs and the Likan Complex will become a part of Georgia's tourism infrastructure and visitors will have the opportunity to visit the buildings and park and have the full view of its territory.