FMG SOFT – დეველოპერული კომპანიების გაციფრულების ლიდერი კომპანია საქართველოში | Property Georgia
15 წელზე მეტია, რაც FMG SOFT ეხმარება კომპანიებს გაციფრულებაში. ამ პერიოდის განმავლობაში კომპანიამ 5000-ზე მეტი დამკვეთი გააციფრულა, რომლებსაც 7 საერთაშორისო პარტნიორის საშუალებით, უნიკალურ და ინდივიდუალურ საჭიროებებზე მორგებულ პროგრამულ გადაწყვეტებს თავაზობს.
კომპანიის მიერ შემუშავებული და დანერგილი გადაწყვეტები ხელს უწყობს ბიზნეს პროცესების ოპტიმიზაციას, ეფექტურობის გაზრდას და მომხმარებლებთან ურთიერთობის ხარისხის ამაღლებას. მნიშვნელოვნად აუმჯობესებს აღრიცხვიანობას, შესყიდვების თუ გაყიდვების პროცესის მართვას, დამკვეთთან ურთიერთობას, შიდა კომუნიკაციასა და ანგარიშგებას, შედეგად კომპანიები იღებენ სრულ კონტროლს თავიანთ საქმიანობაზე.
Odoo-ს ქართული, ლოკალიზებული ვერსია - ინოვაციური პროგრამული გადაწყვეტა
2024 წელს FMG SOFT გახდა Odoo-ს ოფიციალური პარტნიორი საქართველოში და უკვე პირველივე წელს მიაღწია ოქროს პარტნიორის სტატუსს, რაც ხაზს უსვამს კომპანიის პროფესიონალიზმსა და ტექნიკურ პოტენციალს.
ამ დროის განმავლობაში კომპანიამ წარმატებით განახორციელა 20-მდე პროექტი სხვადასხვა სფეროში: წარმოება, გაყიდვები, ფარმაცია, მომსახურება, მშენებლობა და სხვა.
კომპანიისთვის ერთ-ერთი მთავარი ეტაპი იყო Odoo-ს სრულად ლოკალიზება ქართულ ბაზარზე, რაც გულისხმობს არა მხოლოდ ინტერფეისის თარგმნას, არამედ მის შესაბამისობას საბუღალტრო სტანდარტებთან, საგადასახადო კანონმდებლობასთან და ადგილობრივ საბანკო სისტემებთან. სწორედ ამან გახადა შესაძლებელი, რომ ადგილობრივმა მომხმარებლებმა პროგრამასთან მუშაობა უკეთესად, მარტივად და მაღალი ეფექტიანობით შეძლონ.
FMG Community App - ახალი შესაძლებლობა მობინადრეების მართვაში
FMG SOFT-მა განსაკუთრებული წვლილი შეიტანა დეველოპერული კომპანიების გაციფრულებაში. მათ შორის, ინტეგრირებული CRM სისტემების, გაყიდვების ავტომატიზაციის და ქონების მართვის მოდულების განვითარებით, რაც უადვილებთ კომპანიებს ყოველდღიურ საქმიანობას და ზრდის მათ პროდუქტიულობას.
უკანასკნელი ერთი წლის განმავლობაში, კომპანია აქტიურად მუშაობს უძრავი ქონების სექტორის მსხვილ, ისევე, როგორც საშუალო ზომის კომპანიებთან და მათ ახალ აპლიკაციას - FMG Community-ს თავაზობს.
წელს, FMG SOFT-ს ახალი შეთავაზება აქვს მსხვილი და საშუალო დეველოპერული კომპანიებისთვის. კომპანიამ სამეზობლოების ციფრული მართვის აპლიკაცია განავითარა, რაც გულისხმობს ფართების, ბინის მობინადრეების, თანხების და საერთო ინფორმაციის მართვას, თანამედროვე პლატფორმის მეშვეობით. სისტემა სრულად ავტომატიზებულია და შეესაბამება, როგორც საცხოვრებელი კომპლექსების, ასევე შერეული ტიპის ობიექტების მართვის სტანდარტებს.
„იქიდან გამომდინარე, რომ ჩვენ წლებია ვმუშაობთ სხვადასხვა ზომის დეველოპერულ კომპანიებთან, კარგად გვესმის მათი ბიზნეს პროცესები, თუ უნიკალური საჭიროებები. Odoo-ს პლატფორმაზე შექმნილი ახალი აპლიკაცია, ზუსტად ამ გამოცდილებაზეა დაფუძნებული. Odoo ხელმისაწვდომია როგორც ვებ პლატფორმა, ასევე Desktop და მობილური აპლიკაციები, რაც საშუალებას გაძლევთ მართოთ თქვენი ბიზნესი ნებისმიერი ადგილიდან.“ დავით ჩაჩხუნაშვილი, BPM მიმართულების ხელმძღვანელი, FMG SOFT
Easy CRM - აპლიკაცია მცირე და საშუალო დეველოპერული კომპანიებისთვის
ასევე, 2025 წლის სიახლეა, Easy CRM აპლიკაცია, რომელიც სპეციალურად მორგებულია მცირე და საშუალო დეველოპერული კომპანიების საჭიროებებზე. აპლიკაცია ძალიან სწრაფად და მარტივად ინერგება და აერთიანებს გაყიდვების, ობიექტების, კლიენტებისა და ხელშეკრულებების მართვას ერთ მარტივ ინტერფეისში, რომელიც აერთიანებს ლიდების და კლიენტების ერთიან ბაზას, ბინების/პარკინგების სამართავ მოდულს, ავტომატური შეტყობინებებს, მობილურ და ვებ ვერსიას.
სამომავლო გეგმები
ბოლო ერთი წლის განმავლობაში, FMG SOFT-ის გუნდი მნიშვნელოვნად გაიზარდა. კომპანიის კონსულტანტებმა, დეველოპერებმა და პროექტის მენეჯერებმა ერთობლივად განავითარეს ისეთი ეკოსისტემა, რომელიც ბიზნესის სწრაფი ციფრული ტრანსფორმაციისთვის მზად არის.
„ჩვენი კამპანია - „#გაციფრულდი“, არის ერთგვარი მოწოდება სხვადასხვა ბიზნესისთვის, გადადგან ნაბიჯი ტექნოლოგიური განვითარებისკენ. მონაცემები აღარ არის უბრალოდ რესურსი, ის ბიზნესის სტრატეგიის საფუძველია. შეუძლებელია საქმიანობის ეფექტურად წარმართვა, თუ მონაცემებზე და პროცესებზე ლაივ რეჟიმში არ მიგიწვდება ხელი. მითუმეტეს, რომ თანამედროვე გარემო, გვაძლევს მრავალფეროვანი არჩევანის შესაძლებლობას, ბიზნესის ბუნების, თუ ზომის გათვალისწინებით.“ დავით ჩაჩხუნაშვილი.
„ჩვენი მიზანია, კიდევ უფრო გავაღრმავოთ თანამშრომლობა Odoo-სთან და მოვახდინოთ AI ტექნოლოგიების ინტეგრაციას Odoo სისტემაში. ვგეგმავთ, შევქმნათ Odoo Lab, ცოცხალი დემოს სივრცე, სადაც დაინტერესებულ ადამიანებს ექნებათ შესაძლებლობა პრაქტიკულად გაეცნონ სისტემას. ასევე, გვინდა განვავითაროთ Odoo აკადემია, სასწავლო პლატფორმა, სადაც ახალი თაობის დეველოპერებს ექნებათ შესაძლებლობა პრაქტიკული მუშაობის შედეგად დახვეწონ თავიანთი უნარები.“ დავით ჩაჩხუნაშვილი.
მომავალ წელს, კომპანია გეგმავს ადგილობრივ ბაზარზე პოზიციების გაძლიერებას და სხვადასხვა ინდუსტრიებისთვის სპეციფიკური მოდულების შეთავაზებას. ისევე, როგორც, რეგიონული ბაზრის ათვისებას და სომხეთსა და აზერბაიჯანში შესვლას.
შემოგვიერთდით 21 ივნისს, უძრავი ქონების ღონისძიებაში – PROPERTY EXCLUSIVE 2025 Batumi, რომელიც გაიმართება 21 ივნისს Courtyard by Marriott-ის სასტუმროში და მიიღეთ ექსკლუზიური შეთავაზება ბიზნესის გაციფრულების მიმართულებით, რომელიც დაგეხმარებათ: საქმიანობის ეფექტურად მართვაში, გაყიდვების პროცესების დახვეწაში, მომხმარებელთან კომუნიკაციის გაუმჯობესებაში და ბიზნესის რეალურ დროში ანალიზში.

FMG SOFT has been helping companies digitalise for over 15 years. During this time, the company has digitalised over 5,000 customers, offering them unique and customised software solutions through 7 international partners.
The solutions developed and implemented by FMG SOFT help optimise business processes, increase efficiency, and enhance the quality of customer relations. They significantly improve accounting, procurement and sales management, customer relations, internal communication and reporting, as a result of which companies gain full control over their activities.
Localised Georgian Version of Odoo – An Innovative Software Solution
In 2024, FMG SOFT became the official partner of Odoo in Georgia and achieved Gold Partner status in the first year, which highlights the company's professionalism and technical potential.
During this time, the company has successfully implemented up to 20 projects in different fields, including production, sales, pharmacy, service, construction, and more.
One of the key milestones for the company was the full localisation of Odoo on the Georgian market, which not only involved translating the interface, but also ensuring its compliance with the accounting standards, tax legislation, and local banking systems. This made it possible for local users to use the programme more easily and with high efficiency.
FMG Community App – A New Opportunity in Tenant Management
FMG SOFT has made a significant contribution to the digitalisation of development companies by developing integrated CRM systems, sales automation and property management modules that facilitate the daily activities of the companies and enhance their productivity.
Over the past year, the company has been actively working with large and medium-sized businesses in the real estate sector and offering them the new FMG Community app.
This year, FMG SOFT has a new offer for large and medium-sized development firms. The company has developed a digital neighbourhood management application, which involves managing properties, apartment tenants, funds and general information through a modern platform. The system is fully automated and complies with the management standards of residential complexes and mixed-use facilities alike.
“Since we have been working with development companies of different sizes for many years, we understand their business processes and unique needs. The new application, which is built on the Odoo platform, is based on this experience. Odoo is available as a web platform, as well as desktop and mobile apps, allowing users to manage their business from anywhere in the world,” says Head of BPM at FMG SOFT, David Chachkhunashvili.
Easy CRM – An App for Small and Medium Development Companies
Another new feature is the Easy CRM app, which is specifically tailored to the needs of small and medium development companies. The app is very quick and easy to implement and combines sales, facility, client and contract management into one simple interface, which incorporates a single database of leads and clients, an apartment/parking lot management module, automated notifications, and a mobile and web version.
The FMG SOFT team has grown significantly over the past year. The company's consultants, developers and project managers have jointly developed an ecosystem that is ready for rapid digital transformation of businesses.
“Our campaign #GoDigital is essentially a call for various businesses to take a step towards technological development. Data is no longer just a resource, it is the basis of business strategy. It is impossible to conduct business effectively if you do not have access to data and processes in real time, especially since the modern environment provides us with a variety of choices, regardless of the nature and size of the business.
“Our goal is to further deepen our cooperation with Odoo and integrate AI technology into the Odoo system. We plan to create an Odoo lab, a live demo space where people will have the opportunity to get practical knowledge about the system. We also want to develop the Odoo Academy, a learning platform where the next generation of developers can hone their skills through practical work,” David Chachkhunashvili stated.
Next year, the company plans to strengthen its position on the local market and offer specific modules for different industries, as well as to tap into the regional market and enter Armenia and Azerbaijan.
Join us on 21 June at the real estate event PROPERTY EXCLUSIVE 2025 Batumi, which will be held at the Courtyard by Marriott Hotel, and receive an exclusive offer in the field of business digitisation, which will help you effectively manage your activities, refine sales processes, improve communication with customers, and analyse business in real time.